У рамках Національного проекту "Пліч- о- пліч": згуртовані громади "
У рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбулася підсумкова конференція громад-учасниць.
Протягом двох днів громади-партнери та координатори Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відвідували громади-форпости Миколаївщини, щоб на власні очі пересвідчитись в тому, яких колосальних наслідків завдала армія країни-агресорки прифронтовим територіальним громадам.
Колеги мали змогу побачити наслідки ворожих атак, поспілкуватися з місцевими жителями та запитати про потреби.
За підсумками візитів делегацій відбулась спільна робоча нарада.
Відкрив робочу нараду начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, подякувавши громадам-партнерам і Мінрозвитку за підтримку, а також висловив сподівання на плідну співпрацю.
Як зазначив очільник області, тільки об'єднавшись спільними зусиллями можна й треба відбудувати й відновити всі населені пункти, що зазнали негативних наслідків внаслідок бойових дій.
Від Миколаївської області учасниками Національного проєкту #Пліч-о-пліч:Згуртовані громади стали шість територіальних громад, які отримали партнерів з різних областей України.
З числа громад-учасниць проекту налагоджено партнерські відносини між Шполянською міською (Черкаська обл.) та Первомайською селищною громадами. Серед інших громад встановлено партнерські зв’язки серед Коростенською міською (Житомирська обл.) та Шевченківською сільською громадами, Голованівською селищною (Кіровоградська обл.) та Широківською сільською громадами, Кетрисанівською сільською (Кіровоградська обл.) та Галицинівською сільською громадами, Житомирською міською та Миколаївською міської громади, Пустомитівською міською (Львівська обл.) та Снігурівською міською громадами.
З 18 лютого 2025 року до ініціативи долучилася і Новобузька міська громада, підписавши Меморандум про співпрацю з Болехівською міською громадою Івано-Франківської області.
Як відзначив Максим Коровай у наданому йому слові, історично наші громади пов’язані між собою, адже зі Шполи родом учителька англійської мови, яка викладала іноземну мову в школі, де навчався Максим Валерійович та жителі смт Первомайське; колишній директор Засільського цукрового заводу проходив практику та стажування на Шполянській цукроварні. Взагалі Черкащина - один із тих регіонів, який надавав значну гуманітарну допомогу Первомайщині впродовж 2022-2024 років, допомагаючи стати на ноги та оговтатися від окупації.
«А сьогодні ми маємо ще більше можливостей для співпраці й напрацювали спільний план дій на подальше, реалізація якого залежить не тільки від органів влади, а й від самих жителів тергромад. Адже основним нашим завданням є повернення людей. Для цього ми повинні спільно створити комфортні та сприятливі умови для цього. Але, наголошу, - тільки згуртувавшись та об’єднавши наші зусилля. Для цього є вже попередні домовленості та узгодження. Тож працюємо на перспективу»,- зазначив Максим Коровай.
Також Максим Валерійович подякував Мінрозвитку, Офісу Президента, колегам з обласної військадміністрації за можливість участі в цьому актуальному проекті та змогу реалізації, необхідних для стабілізації життєдіяльності громади, проєктів.
Про результати зустрічі в громаді з партнерами - читайте в наступних публікаціях на офіційних веб-ресурсах Первомайської селищної територіальної громади.
#плічОпліч #згуртованігромади