Історична довідка

Первомайська селищна рада Вітовського району Миколаївської області була утворена в 1965 році з адміністративним центром в смт.Первомайське, до цього була Засільська сільська рада.

Селищній раді підпорядковані: смт.Первомайське, с-ще Засілля, с-ще Квітневе, с.Новоселівка.

Смт.Первомайське розташоване у північно-східній частині Вітовського району, більша частина населеного пункту розкинулася на правому березі річки Білозерка, русло якої нині зрегульовано водоймами.

Формуватися як населений пункт майбутнє селище Первомайське почало у 1932 році,але основним чинником визначення статусу й самої назви стало будівництво цукрового заводу та житлового масиву для працівників.

У 1967 році населений пункт, який об’єднав 1-й відділок с-ща Засілля та заводський житломасив, отримує назву Первомайське й статус «селище міського типу».

Селище Засілля засновано в 1932 році (раніше хутір, власником якого був Головешко П.Р.) з обох  сторін залізничної колії  «Миколаїв-Снігурівка-Каховка» на базі радгоспу ім.Кагановича.