Паспорт селищної ради

Соціально-економічне обґрунтування Первомайської селищної

Загальна характеристика

Первомайська  селищна рада  розташовується у південно-східній частині Миколаївської області.

Частина території громади  омивається водами  Інгулецької  зрошувальної  системи.

До складу селищної ради входить 4 населених пунктів, у тому числі: 1селище міського типу,  2 селища,   1 село.

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складе                    3 км, максимальна – 7 км.

Площа громади складатиме 157,770 кв.км.

Загальна кількість мешканців громади складе 4805 осіб, у тому числі дітей:           дошкільного віку -180 осіб, шкільного віку – 544 особи.

Економічний потенціал громади

На території, яку охоплюватиме громада, зареєстровано 27 юридичних осіб, із них:

1. Сільськогосподарські великотоварні підприємства:
  • СТОВ «Синтез»,
  • ТОВ «Украгротехніка»,
  • ТОВ «Таврія Агро»,
  • ТОВ «Агро Діло»,
  • ТОВ «АгроМакс»,
  • ТОВ «Діонісій»,
  1. Підприємства інших галузей:
  • Підприємство харчової промисловості – ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані»;
  • Приватне акціонерне товариство ПрАТ «Засільське ХПП» - складування та переробка с/г продукції;
  • ТОВ «Дари степу» (Засільські ковбаси);
  • Пожежне депо «Вітовський загін місцевої пожежної охорони»;
  • Залізнична станція Засілля;
  • Поштове відділення, ощадбанк, нова пошта;
  • Зв'язок мобільних абонентів ЗАТ «Український мобільний зв'язок»;
  • Базова станція стільникового звязку ПрАТ «Київстар»;
  • Водночас функціонують: ЖКП «Світанок»,  Тов «ЄКС», Кооператив «Корал»

Також зареєстровано 85 фізичних осіб-підприємців та 27 фермерських  господарства.

Домінуюча частина населення зайнята в сільському господарстві та у переробці його продукції.

Торгівельні послуги надають 26 функціонуючих торгових точок, у тому числі: 22 магазинів, 1 АЗС, 2 аптеки та 1 заклад громадського харчування.

Автомобільний транспорт займає одну з провідних ролей як у внутрішніх, так і в зовнішніх зв’язках громади. На території адміністративного центра громади розміщена залізнична станція. Налагоджені внутрішньо - пасажирські перевезення між населеними пунктами, що  входять до складу селищної ради. Всі дороги до населених пунктів забезпечені твердим покриттям. Транспортне сполучення забезпечує доступність до центра громади та обласного центра м.Миколаїв.

Через територіальну громаду проходить дорога державного значення Миколаїв-Засілля, що дає можливість зручного сполучення з обласним центром м.Миколаїв та з м.Одеса.

Вулично-дорожня мережа  нараховує  58,85 км  у тому числі покрито асфальтом 33,84 км,  з грантовим  твердим покриттям 25,01 км

На території громади функціонують 4 благодійних установ:

• 3 православні церкви,
  • 1- «Зал Царства свідків і єгових»