Відбувся онлайн-семінар

Дата: 26.04.2024 14:04

Представники Первомайської СВА відвідали в форматі онлайн ТРЕНІНГ

«ВЗАЄМОДІЯ ОГС ТА ВЛАДИ ДЛЯ СПІЛЬНОЇ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ, ПРОГРАМ ТА ПЛАНІВ», що відбувся

в рамках серії навчальних заходів Школи підтримки організаційного розвитку активних громадян та лідерів організацій громадянського суспільства громад, які співпрацюють з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».

Мета заходу практичного характеру була досягнута, п всі учасники змогли підвищити рівень знань та розвинути навички з питань панельних дискусій, які обговорювалися жваво з компетентними коучами Проекту USAID «ГОВЕРЛА» щодо дієвих механізмів взаємодії місцевих організацій громадянського суспільства та ОМС в процесі вироблення місцевої політики.

Учасники заходу: представники місцевих ОГС, посадові особи органів місцевого самоврядування в громадах-партнерках Проекту USAID «ГОВЕРЛА».

Під час панельних дискусій обговорювалися різні питання, що стосувалися тематики заходу.

Процес прийняття рішень публічною владою:

• Політика. Процес формування політики;

• Етапи прийняття рішень;

• Взаємозв’язок стратегічного плану, цільових та бюджетних програм;

• Основні зацікавлені сторони в прийнятті рішення;

• Місцеві програми та політики.

Збір, аналіз та врахування даних для вироблення місцевої політики - механізми взаємодії органів місцевої влади та громадськості:

• Формулювання актуальних проблем в громаді;

• Збір актуальних даних в громаді, їх аналіз та використання для напрацювання стратегічних документів, програм та політик.

• Врахування даних при формуванні та реалізації місцевих політик та програм за участю громадськості та місцевих ОГС;

• Пріоритетизація проблем в громаді;

• Врахування потреб вразливих категорій населення;

• Успішні приклади налагодження діалогу в громаді між органами місцевої влади, місцевими організаціями громадянського суспільства;

• Механізми залучення громадськості та місцевих ОГС до напрацювання стратегічних документів в громаді (консультаційно-дорадчі органи, громадська експертиза, громадський моніторинг, учасницьке бюджетування, особливості проведення громадських слухань та місцевих ініціатив, інші механізми);

Участь місцевих ОГС, громадськості у громадських обговореннях Стратегії розвитку громади, плану реалізації Стратегії. Важливість залучення місцевих ОГС, ініціативних груп, активних громадян, широкого кола громадськості до формування та реалізації стратегічних документів.

Учасники тренінгу могли отримати відповіді на хвилюючі їх питання.

Після було надано методичні рекомендації щодо залучення громадськості та місцевих ОГС до формування стратегічних документів у громаді.

Цей захід був організований Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду США.