Відбувся тренінг

Дата: 25.04.2024 10:06

24 квітня відділ КМС долучився до 10 онлайн-тренінгу «ВЗАЄМОДІЯ ОГС ТА ВЛАДИ ДЛЯ СПІЛЬНОЇ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ, ПРОГРАМ ТА ПЛАНІВ» в рамках серії навчальних заходів Школи підтримки організаційного розвитку активних громадян та лідерів організацій громадянського суспільства громад, які співпрацюють з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Спікери: Оксана Івасів, регіональна координаторка з залучення громадян Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» (Львів) Олександр Мошнягул, регіональний координатор з залучення громадян Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» (Одеса) Наталія Головач, регіональна координаторка з залучення громадян Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» (Рівне).

Розглянуті питання:

- Процес прийняття рішень публічною владою

• Політика. Процес формування політики.

• Етапи прийняття рішень.

• Взаємозв’язок стратегічного плану, цільових та бюджетних програм.

• Основні зацікавлені сторони в прийнятті рішення.

• Місцеві програми та політики

- Збір, аналіз та врахування даних для вироблення місцевої політики: механізми взаємодії органів місцевої влади та громадськості

• Формулювання актуальних проблем в громаді.

• Збір актуальних даних в громаді, їх аналіз та використання для напрацювання стратегічних документів, програм та політик.

• Врахування даних при формуванні та реалізації місцевих політик та програм за участю громадськості та місцевих ОГС.

• Пріоритетизація проблем в громаді.

• Врахування потреб вразливих категорій населення.

• Успішні приклади налагодження діалогу в громаді між органами місцевої влади, місцевими організаціями громадянського суспільства

- Залучення громадськості та місцевих ОГС до формування стратегічних документів в громаді

• Механізми залучення громадськості та місцевих ОГС до напрацювання стратегічних документів в громаді (консультаційно-дорадчі органи, громадська експертиза, громадський моніторинг, учасницьке бюджетування, особливості проведення громадських слухань та місцевих ініціатив, інші механіхми).

• Участь місцевих ОГС, громадськості у громадських обговореннях Стратегії розвитку громади, плану реалізації Стратегії. Важливість залучення місцевих ОГС, ініціативних груп, активних громадян, широкого кола громадськості до формування та реалізації стратегічних документів.

Тетяна Жинчишина