Корисні посилання на законодавчі та нормативно-правові акти щодо декомунізації та перейменування

Дата: 22.03.2024 16:49

Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»

Закон України «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну»

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Закон України «Про географічні назви»

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій

Український інститут національної пам’яті

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ, РЕКОМЕНДАЦІЙ І ДОКУМЕНТІВ ЩОДО ВИКОНАННЯ ВИМОГ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАСУДЖЕННЯ ТА ЗАБОРОНУ ПРОПАГАНДИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ І ДЕКОЛОНІЗАЦІЮ ТОПОНІМІЇ»

Інфографіка закону про деколонізацію

Інфографіка «Зміна назви вулиці»

Брошура «Як перейменувати вулицю»

Питання й відповіді на поширені питання по декомунізації (є спільні моменти з деколонізацією)

Найбільш вживані «російські» урбаноніми, рекомендовані до перейменування Експертною радою (Юрій Гагарін; Олександр Пушкін; Іван Мічурін; Валерій Чкалов; Максим Горький; Михайло Лермонтов; Олександр Суворов; Володимир Маяковський; Олександр Матросов, Володимир Комаров)

Алфавітний покажчик нових і старих найменувань населених пунктів, які були перейменовані з 01.01.2016 по 01.10.2016

Декомунізація: що і чому перейменовувати й демонтувати Збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Архів інформаційних матеріалів та ілюстрацій до декомунізації