Первомайська селищна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Діти війни

Дата: 27.02.2023 19:30
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

За рік великої війни в Україні загинула щонайменше 461 дитина та 926 дітей поранено, станом на 21 лютого 2023 року за даними проєкту “Діти війни”.

Життя в країні в умовах війни є небезпечним у будь-якому місті, з урахуванням ракетних обстрілів з боку російської федерації, але діти, що мешкають у прифронтових зонах або ж безпосередньо у зоні бойових дій потерпають найбільше, адже їхнє життя знаходиться у підвищеній небезпеці весь час.

З чисельних репортажів ЗМІ ми бачимо, що багато сімей з дітьми відмовляються залишати свої міста, продовжуючи жити у підвалах будинків під обстрілами, не погоджуючись на евакуацію. Неповнолітні діти не можуть без дозволу батьків чи опікунів виїхати самостійно, тому тільки переконання та аргументи щодо необхідності евакуації можуть підштовхнути дорослих прийняти це рішення.

ОСЬ ЛИШЕ КІЛЬКА ПРИЧИН ЧОМУ ДІТЯМ НЕБЕЗПЕЧНО ЗНАХОДИТИСЯ У ЗОНІ АКТИВНИХ БОЙОВИХ ДІЙ:

1️⃣РИЗИК СМЕРТІ ЧИ ТРАВМУВАННЯ. Перебування у відносно безпечному місці (як-от підвал будинку або інше укриття) не гарантує забезпечення безпеки, оскільки інтенсивність обстрілів, вуличні стрілецькі бої, загроза ракетного або авіаудару унеможливлює створення безпечного середовища для дитини. У містах, де зруйнована інфраструктура та не функціонують лікарні, швидка допомога тощо, немає можливості отримати першу медичну допомогу у разі поранення.

2️⃣ТРАВМА ПСИХІКИ ДИТИНИ. Перебування у постійній ізоляції та стресі, постійні обстріли, відсутність соціалізації та спілкування з однолітками, втрата рідних, домашніх улюбленців, житла тощо у майбутньому можуть стати причиною посттравматичного-стресового розладу, переслідування флешбеків (окремих пережитих моментів). Батькам може здаватися, що із дитиною все добре, але проживання під постійною смертельною загрозою може дати про себе знати у майбутньому. Найкраще чим найшвидше надати необхідну першу психологічну допомогу, психосоціальну підтримку, щоб відновлення дитини почалося якнайшвидше.

3️⃣ОКУПАЦІЯ ТА РИЗИКИ НАСИЛЛЯ. Залишаючись у зоні бойових дій діти можуть потрапити під окупацію, зазнати психологічного та фізичного насилля.

4️⃣ДЕПОРТАЦІЯ. Також існує загроза депортації дітей на територію країни агресора, повернення яких в Україну на сьогодні дуже ускладнене. За даними Національного інформаційного бюро росія депортувала 16221 дитину, повернути на Батьківщину вдалося 307 дітей. Відповідно даних з відкритих джерел, озвучуваних рф, кількість депортованих дітей 738 тис. (інформація з порталу "Діти війни").

5️⃣ГОЛОД ТА ХВОРОБИ. Нестача їжі та чистої питної води або ж споживання неякісних чи зіпсованих продуктів можуть спричинити ослаблення імунної системи, і у підсумку виникають захворювання, коли без втручання медичного персоналу чи необхідних ліків важко одужати.

6️⃣ВІДСУТНІСТЬ ДОСТУПУ ДО ОСВІТИ. Здається, що в умовах, коли навколо небезпека про освіту варто думати в останню чергу. Отримання освіти — це етап пізнання себе та формування власного майбутнього. Евакуація у безпечні регіони дасть можливість продовжити навчання та спілкуватися з однолітками, повноцінно сформуватися дитині як особистості.

Ми закликаємо усіх батьків, опікунів, усиновителів евакуювати дітей із зони активних бойових дій задля їхнього майбутнього. Щоб евакуювати дітей, потрібно звернутися до місцевих органів влади на гарячі лінії сільських, селищних рад і військових адміністрацій.

ЗАЛИШАЄМО КОНТАКТИ, КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ДЛЯ ЕВАКУАЦІЇ:

15-48 — гаряча лінія Мінреінтеграції

(096) 078-84-33 — месенджери Мінреінтеграції

📌Донеччина

(098) 890-33-18

(066) 285-62-90

066-56-15-102 — організація “Білий янгол”

📌Херсонщина

0 800 330 951 — гаряча лінія ОВА

(091) 481-78-45 — Viber OBA

(093) 011-95-96 — Telegram, Signal, WhatsApp ОВА

(093) 696-97-88 — волонтерська організація Help People

Заявку на евакуацію можна залишити через Telegram-бот волонтерської організації Helping to Leave (посилання у коментарях)

📌Харківщина

(093) 177 64 58 — БО “Допомагаємо виїхати”

(063) 440 6920 — ГО “Я врятований”

(093) 177-64-58 — волонтерська організація Helping to Leave

📌Запоріжжя

0 800 503 508 — гаряча лінія Запорізької ОВА

Допис підготовлено в рамках проєкту #CПІЛЬНОСоціальніПослуги, який впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW) та Консорціумом партнерських організацій на чолі з Українською мережею за права дитини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь